Přeskočit na obsah

Vybraná vína moravský vinařů a vinařské perly Itálie

Po pečlivém výběru jsme do naší vinotéky zařadili moravská vín třech vinařství. Vinařství Volařík Mikulov, Vinice Hnanice a vinařství Líbal z Horních Dunajovic. Většina vín získala ocenění v soutěžích jak v České republice, tak v zahraničí.

Vinařství Volařík je producentem nejkvalitnějších vín. Jeho unikátní Veltlínské zelené pozdní sběr ročník 2018 z nejprestižnější trati Železná je oceněno zlatou medailí Oenoforum2019, Král vín 2019 a Prag Wine Tophy 2020. Suché Rulandské bílé z trati Zimní vrch , které vyniká ovocnou a intenzivní vůní broskve, hrušky a černého rybízu obdrželo také zlatou medaili v Národní soutěži vín 2019. I další odrůdy jako Chardonnay, Sylvánské zelené, Ryzlink vlašský, Muller Thurgau a Tramín kořenný stojí za Vaši pozornost a ochutnání.

Vinice Hnanice ze znojemské oblasti produkuje od svěžích aromatických vín po těžší vína francouzského typu. Sauvignon VOC 2018 ocenili odborníci bronzovou medailí v San Francisco International Wine Competition 2019 a kabinetní Kerner ve stejné soutěži medailí stříbrnou. Potěší Vás i Ryzlink vlašský, Irsai Oliver či Muškát moravský.

Již třetí generace si předává zkušenosti ve vinařství Líbal. Rulandské šedé pozdní sběr 2016 je stříbrné z Finger Lakes International Wine Competition 2019. Nadchne Vás i jemná kopřivová chuť Sauvignonu a polosladký Tramín kořenný.

Slunnou Itálii zastupuje v naší vinotéce pět vyhlášených vinařských oblastí. Bílá vína Sauvignon Prail, Sauvignon Lafoa , Chardonnay Altkirch nebo Gewurztraminer pochází z nejsevernější vinařské oblasti Itálie Alto Adige. Tato nejmenší a nejextrémnější oblast se rozkládá na úpatí alpských a dolomitských masivů.Další zastoupené oblasti jsou Piemonte, Toscana, Puglie a Sardegna. Z Piemontu nabídneme takové perly jako je Barolo Enrico VI. DOCG. 100% Nebbiolo pochází z vinice Cordero di Montezemolo z keřů starých přes 70 let.

Z toskánské oblasti z vinařství La Massa můžete ochutnat další noblesní červené víno Giorgio Primo IGT. 70% Cabernet Sauvignon, 25% Merlot, a 5% Petit Verdot zrál v dubových sudech.

Všechna vína jsou odrazem velké píle a radosti z díla všech lidí, díky kterým si i Vy můžete vychutnat doušky lahodných vín.

Fotogalerie